(Видео) Со погодок од половина терен Димитријевиќ ѝ донесе победа на Македонија

Со погодок од половина терен кошаркарот Нено Димитријевиќ ѝ донесе победа на Македонија во мечот со Данска, во рамки на претквалификациите за Европаскет 2025 година. …

(Видео) Со погодок од половина терен Димитријевиќ ѝ донесе победа на Македонија Прочитај повеќе »