НАТО повикува на војна?! – По непромислениот одговор на Ким, се очекува глобален одговор

Северна Кореја лансира балистичка ракета источно од својата престолнина Пјонгјанг, наведуваат медиумските извештаи.НАТО го повика светот да реагира на повторното тестирање на балистичките ракети што …

НАТО повикува на војна?! – По непромислениот одговор на Ким, се очекува глобален одговор Прочитај повеќе »