Кој стои зад нападот на венецуелскиот претседател?

Истражителите во Венецуела трагаат по напаѓачите кои се обидоа да го убијат претседателот Николас Мадуро со дронови наполнети со експлозив. Пребарани се хотели, се одземаат …

Кој стои зад нападот на венецуелскиот претседател? Прочитај повеќе »