Германски политичар го погоди гром на забава на отворено

Гром го погодил Нико К., локален германски политичар од владејачката партија CDU во германскиот град Хеншет. Нико починал од ударот, пренесуваат германските медиуми. Тој се …

Германски политичар го погоди гром на забава на отворено Прочитај повеќе »