Никола Ѓуричко

Холивудската ѕвезда Никола Ѓуричко со стендап-шоу во Скопје

Популарниот српски актер кој го освои и Холувуд, Никола Ѓуричко најави ново стедап-шоу во Скопје, во организација на фестивалот „Таксират“ и „Скопје Комеди“. На 7-ми …

Холивудската ѕвезда Никола Ѓуричко со стендап-шоу во Скопје Прочитај повеќе »

Српскиот актер со улогата на Јури во серијата „Почудни нешта“ стана ѕвезда во Америка

Српскиот актер Никол Ѓуричко го прослави својот 48 роденден. Тој на својот Инстаграм профил објави две фотографии од неговото детството. Покрај фотографиите од најраните години, …

Српскиот актер со улогата на Јури во серијата „Почудни нешта“ стана ѕвезда во Америка Прочитај повеќе »

Ќерката на актерот Никола Ѓуричко е матурантка

Актерот Никола Ѓуричко последните години живее со семејството во Америка, каде што продолжи да ја гради својата кариера. Тој на социјалната мрежа Инстаграм се пофали …

Ќерката на актерот Никола Ѓуричко е матурантка Прочитај повеќе »

Scroll to Top