Мистериозно исчезнал лидерот на венецуелската опозиција

По неуспешниот обид за државен удар против претседателот на Венецуела Николас Мадро, неколку приврзаници на опозицијата, одржале мирни демонстрации во кои изостана Хуан Гуаидо. Лидерот на …

Мистериозно исчезнал лидерот на венецуелската опозиција Прочитај повеќе »