Николас Мадуро

Од „Фејсбук“ го блокираа претседателот на Венецуела, Мадуро обвинува за дигитален тоталитаризам

Од компанијата „Фејсбук“ го блокрале профилот на претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, пренесуваат светските медиуми. Од Министерството за комуникации во земјата, објаснуваат дека блокадата стигнала …

Од „Фејсбук“ го блокираа претседателот на Венецуела, Мадуро обвинува за дигитален тоталитаризам Прочитај повеќе »

Николас Мадуро тврди дека Доналд Трамп го нарачал неговото убиство

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, изјавил дека американскиот претседател Доналд Трамп го одобрил и нарачал неговото убиство. Тој вели дека во моментов Трамп е во …

Николас Мадуро тврди дека Доналд Трамп го нарачал неговото убиство Прочитај повеќе »

Николас Мадуро: 20 милиони долари се нудени за моето убиство

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро изјавил јавно дека било нарачано негово убиство, а цената за неговиот живот изнесувала 20 милиони долари. „Проектот за моето убиство, …

Николас Мадуро: 20 милиони долари се нудени за моето убиство Прочитај повеќе »

Цела Венецуела во мрак, Мадуро ја обвини опозицијата за саботажа

Во поголемиот дел во државата Венецуела граѓаните останале без електрична енергија. Во главниот град Каракас по прекинот на струја настанал општ хаос, а претседателот Николас …

Цела Венецуела во мрак, Мадуро ја обвини опозицијата за саботажа Прочитај повеќе »

Кој стои зад нападот на венецуелскиот претседател?

Истражителите во Венецуела трагаат по напаѓачите кои се обидоа да го убијат претседателот Николас Мадуро со дронови наполнети со експлозив. Пребарани се хотели, се одземаат …

Кој стои зад нападот на венецуелскиот претседател? Прочитај повеќе »

Венецуела се движи кон хиперинфлација од 1.000.000 проценти

Според зборовите на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), Венецуела се соочува со една од најлошите хиперинфлациски кризи во модерната историја. Државата е жртва на економска војна …

Венецуела се движи кон хиперинфлација од 1.000.000 проценти Прочитај повеќе »

Scroll to Top