Почина легендарниот британски водител и комичар Николас Парсонс

По кратко боледување почина долгогодишниот британски комичар и водител на култната радио емисија Just a minute, Николас Парсон. Парсон почина на 96 годишна возраст пренесуваат …

Почина легендарниот британски водител и комичар Николас Парсонс Прочитај повеќе »