ница

Фудбалер ги крадел копачките од соиграчите па ги продавал на интернет

Фудбалер од францускиот клуб Бордо, бил фатен како ги краде копачките од неговите соиграчи, а потоа ги продавал на интернет. Како што пренесоа неколку француски …

Фудбалер ги крадел копачките од соиграчите па ги продавал на интернет Прочитај повеќе »

(Видео) Терористички напад во катедралата „Нотр Дам“ во Ница

Најмалку тројца се загинати и неколкумина ранети во терористичкиот напад кој се случи денеска во црква во францускиот град Ница. Според наводите на одредени француски …

(Видео) Терористички напад во катедралата „Нотр Дам“ во Ница Прочитај повеќе »

Курир ѝ го изгубил накитот на Рита Ора вреден четири милиони долари

Курирот кој бил задолжен за накитот на Рита Ора, со кој пејачката требало да се појави на црвениот тепих во Кан, го изгубил на аеродромот …

Курир ѝ го изгубил накитот на Рита Ора вреден четири милиони долари Прочитај повеќе »

Scroll to Top