ниво

Пјонгјанг и Сеул одржаа сериозни и искрени мировни разговори на високо ниво

Оптимизмот за односите меѓу Северна и Јужна Кореја може да се каже дека дојде до високо ниво кога во вторникот беа направени меѓународни разговори. Истите …

Пјонгјанг и Сеул одржаа сериозни и искрени мировни разговори на високо ниво Прочитај повеќе »

Потрошувачката на газирани пијалаци во САД е на најниско ниво во последните 30 години

Производителите на газирани пијалаци Dr. Pepper, Coca-Cola, Mountain Dew и Pepsi доживеаја шок затоа што на американскиот пазар потрошувачката и продажбата паднале на големо ниво …

Потрошувачката на газирани пијалаци во САД е на најниско ниво во последните 30 години Прочитај повеќе »

Scroll to Top