Новак Ѓоквоиќ

(Фото) Ѓоковиќ доби подарок, дрес од Кире Лазаров

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ доби посебен подарок од најдобриот македонски ракометар Кире Лазарот. Новинарот Бошко Тасиќ го изненади најдобриот тенисер во светот со …

(Фото) Ѓоковиќ доби подарок, дрес од Кире Лазаров Прочитај повеќе »

Измислилено интервју со Новак Ѓоковиќ се шири на интернет, тенисерот наводно живеел од продажба на биткоини

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ бил на мета на криминални организации, кои се занимавале со големи финансиски измами. Тие креирале интернет страница, за да ја …

Измислилено интервју со Новак Ѓоковиќ се шири на интернет, тенисерот наводно живеел од продажба на биткоини Прочитај повеќе »

Scroll to Top