(Видео) „Васко жабата“ има нова верзија ама фановите го бараат оригиналот

Бугарската песна „Васко жабата“, која изминатиот период стана хит на регионот, доби нова верзија. Оркестарот „Камчија“, кој ја отпеал песната пред 20 години, поради популарноста …

(Видео) „Васко жабата“ има нова верзија ама фановите го бараат оригиналот Прочитај повеќе »