песна

(Видео) Слаткар се фаќа за пенисот и пее „Алал Вера“

Марко Маринковиќ – Слаткар има нова песна насловена „Алал Вера“. Музиката е на Слаткар, Марио Јелиќ – Кун, Антонио Стојановски -Бонтони, а текстот е на …

(Видео) Слаткар се фаќа за пенисот и пее „Алал Вера“ Прочитај повеќе »

(Видео) Хитот на Спасен Силјаноски „Ќе ти дојдам“ го полуде Балканот и Тик ток

Македонската народна песна „Ќе и дојдам вечерва“ од фолк-пејачот Спасен Силјаноски стана хит на социјалните мрежи. Ја пеат сите во регионот, но и корисници на …

(Видео) Хитот на Спасен Силјаноски „Ќе ти дојдам“ го полуде Балканот и Тик ток Прочитај повеќе »

(Видео) Мијата сними француско-македонска шансона со Фолтин

Мијата ја објави новата песна „Ме боли“ која и е соработка со битолскиот бенд Фолтин. „Станува збор за моја авторска француско-македонска шансона, со наш заеднички …

(Видео) Мијата сними француско-македонска шансона со Фолтин Прочитај повеќе »

(Видео) Романтичен дует на Калиопи и Жељко Самарџиќ, песната авторско дело на бившиот сопруг на пејачката

Пејачката Калиопи сними дует со српскиот пејач Жељко Самарџиќ. Песната „Знам“ е комплетно авторско дело текст, аранжман и продукција на нејзиниот поранешен сопруг Ромео Грил. …

(Видео) Романтичен дует на Калиопи и Жељко Самарџиќ, песната авторско дело на бившиот сопруг на пејачката Прочитај повеќе »

(Видео) Јана Бурческа по шест години пауза има нова песна на англиски јазик

Јана Бурческа ја објави нејзината нова песна „Хоум алоун“ на англиски јазик, а за песната направи и спот. Ова е прва песна на Бурческа по …

(Видео) Јана Бурческа по шест години пауза има нова песна на англиски јазик Прочитај повеќе »

(Видео) Цела српска естрада на промоција кај македонскиот пејач Александар Јосифовски во Белград

Цела српска естрада дојде на промоцијата на новата песна на Александар Јосифовски во Белград, поранешен учесник во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. На промоцијата …

(Видео) Цела српска естрада на промоција кај македонскиот пејач Александар Јосифовски во Белград Прочитај повеќе »

(Видео) Ивона Јо сака да сними дует со Влатко Лозаноски: би била одлична балада

Пејачката Ивона Јо одговараше на прашања на нејзините следбеници на Инстаграм. На прашањето дали би прифатила дует со Влатко Лозаноски, Ивона даде потврден одговор, додека …

(Видео) Ивона Јо сака да сними дует со Влатко Лозаноски: би била одлична балада Прочитај повеќе »

(Видео) „Бејби“ новата песна на 2Бона снимена со бугарски рапер

2Бона ја објавија нивната нова песна „Бејби“. Музиката и текстот се на Марио и Антонио. Песната има и спот, работен во режија на Стреско. „Бејби“ …

(Видео) „Бејби“ новата песна на 2Бона снимена со бугарски рапер Прочитај повеќе »

Испраќам ѕвезди со најубав сјај затоа што тоа го заслужувате драги дами: Тарабунов има нова песна „Далечна“

Пејачот Александар Тарабунов ја објави својата најнова песна „Далечна“. Зоран Зонде Стојановски го сними видеото за спотот, а негов е и текстот, додека аранжманот и …

Испраќам ѕвезди со најубав сјај затоа што тоа го заслужувате драги дами: Тарабунов има нова песна „Далечна“ Прочитај повеќе »

Шакира прославува роденден, ќе објави нова песна за Пике

Колумбиската пејачка Шакира денеска прославува роденден. Таа инспирирана од пејачката Мајли Сајрус, која на 46-от роденден на бившиот сопруг Лијам Хемсворт му ја псовети песната …

Шакира прославува роденден, ќе објави нова песна за Пике Прочитај повеќе »

(Видео) Дупер има нова песна, една година откако издадоа албум

Дуото Дупер имаат нова песна, насловена „Дадада“, за која е снимија и спот. Музиката и аранжманот се на Борис Какуринов, додека текстот го напиша Илчо …

(Видео) Дупер има нова песна, една година откако издадоа албум Прочитај повеќе »

(Видео) Тарабунов и Тамара имаат дует, спотот журка како од 80 -тите и песна со диско фанк ритам

Александар Тарабунов има нова песна во дует со Тамара Тодевска „Само ти ми фалиш“. Песната е во диско фанк ритам. За песната  снимен е и …

(Видео) Тарабунов и Тамара имаат дует, спотот журка како од 80 -тите и песна со диско фанк ритам Прочитај повеќе »

(Видео) Васил Гарванлиев во сукња го промовира новиот спот „Ритам“

Васил Гарванлиев ја објави најновата песна „Ритам“ и го најави новиот албум „Порцелански војник“: Ова е трета песна од албумот кој ќе биде издаден на …

(Видео) Васил Гарванлиев во сукња го промовира новиот спот „Ритам“ Прочитај повеќе »

(Видео) Иван Кукиќ ја објави првата песна и најави соло кариера

Иван Кукиќ, синот на Ленче и Горан Кукиќ промовираше нова песна со која започнува соло кариера. Иван инаку е дел од Влатко Стефановски Трио и …

(Видео) Иван Кукиќ ја објави првата песна и најави соло кариера Прочитај повеќе »

(Видео) Соња Тарчуловска се враќа на музичката сцена, песната ја напиша ќерка ѝ Мелани

Фолк-пејачката Соња Тарчуловска ја објави новата песна и спот „Во црвено“. Песната е во модерен поп ритам и е авторско дело на ќерката Мелани која …

(Видео) Соња Тарчуловска се враќа на музичката сцена, песната ја напиша ќерка ѝ Мелани Прочитај повеќе »

(Видео) Пред јубилејниот концерт, ДНК има нова песна

Дуото ДНК ја промовираа нивната нова песна „Романи“ , со што е и последен сингл, со кој го затвораат албумот насловен “Дваесет”. „Се надеваме дека …

(Видео) Пред јубилејниот концерт, ДНК има нова песна Прочитај повеќе »

Песната „Барби грл“ слави 25 години постоење, со милијарда прегледи на Јутјуб

Песната „Барби Грл“ од данско норвешкиот бенд „Аква“ која беше голем хит во 90 -тите години е прогласена за најпопуларна и најзаразна песна. Песната беше …

Песната „Барби грл“ слави 25 години постоење, со милијарда прегледи на Јутјуб Прочитај повеќе »

(Видео) Мадона и Токиша со лезбиски бакнеж во новиот спот

Поп пејачката Мадона објави нов ремикс на хитот „Hung Up“ во кој соработува со доминиканската раперка Токиша. Ремиксот е насловен „Hung Up on Tоkischa“. Режисер …

(Видео) Мадона и Токиша со лезбиски бакнеж во новиот спот Прочитај повеќе »

(Видео) Дина Јашари со нова песна: Кога мислев дека немам што да смислам, од глава ми излезе „Досада“

Дина Јашари ја објави нејзината нова песна „Досада“ на која таа се потпишува како целокупен автор. Аранжманот го напаравила заедно со Драги Иванов. Песната има …

(Видео) Дина Јашари со нова песна: Кога мислев дека немам што да смислам, од глава ми излезе „Досада“ Прочитај повеќе »

Јас не сум Васко Жабата, фронтменот на групата открива како настанала песната

Бугарската песна која во моментов е голем регионален хит „Комбајна вршачка“ на бугарскиот оркестар „Камчија“ е стара 20 години. Додека феноменот на „Васко Жабата“ на социјалните …

Јас не сум Васко Жабата, фронтменот на групата открива како настанала песната Прочитај повеќе »

Scroll to Top