Шакира прославува роденден, ќе објави нова песна за Пике

Колумбиската пејачка Шакира денеска прославува роденден. Таа инспирирана од пејачката Мајли Сајрус, која на 46-от роденден на бившиот сопруг Лијам Хемсворт му ја псовети песната „Флаврс“, и Шакира подготвува песна која ќе му ја посвети на бившиот сопруг Пике.

Како што пренесуваат светските медиуми, таа подготвува уште една одмаза за фудбалерот.

На новата песна, Шакира соработувала со колумбиската ѕвезда Карол Џи. Спотот е снимен за само два дена, а работеле по 15 часа дневно за да биде се готово на време, тврди новинарка во поткастот „Мамаразис“.

Шакира веќе му посвети една песна на Пике, која предизвика коментари во јавноста. Кратко време по објавување на песната и Пике влезе во медиумската пресметка со Шакира, па на крајот официјално ја објави првата фотогрфаија со неговата нова девојка Клара Чиа Марти.

Scroll to Top