поредок

Американскиот нов светски поредок и официјално е мртов

Новиот американски поредок официјално е мртов затоа што Кина и Русија го прекинаа движењето на САД во правец на глобалната интеграција, пишува Хал Брандс за …

Американскиот нов светски поредок и официјално е мртов Прочитај повеќе »

Путин го исплати ненамирениот долг кон централните банки

Рускиот претседател Владимир Путин конечно ги подмири долговите кон сите поранешни советски републики и нивните централни банки, нешто што ја направи Русија единствена земја која …

Путин го исплати ненамирениот долг кон централните банки Прочитај повеќе »

(Втор дел) Над илјадници Евреи протестираа против ционистите и создавањето на новиот светски поредок

(Втор дел) Неодамнешните протести во Полска би требало да ги предизвикаат луѓето во целиот свет да се замислат. Меѓутоа, масовните медиуми повторно предизвикаа ваквиот протест …

(Втор дел) Над илјадници Евреи протестираа против ционистите и создавањето на новиот светски поредок Прочитај повеќе »

Над илјадници Евреи протестираа против ционистите и создавање на новиот светски поредок

Лажните Евреи, односно Евреите што тоа не се, веќе лажно пристапуваат на оваа религија, како династијата Ротшилд и Рокфелер, во август годинава се конфронтираа со …

Над илјадници Евреи протестираа против ционистите и создавање на новиот светски поредок Прочитај повеќе »

Кејт Пери веќе ги прегрна Илуминатите и Новиот светски поредок

Марионетка на Илуминатите е и пејачката Кети Пери, која одговорила на радикалниот исламски терористички напад на концертот Ариан Гранде во Манчестер, Велика Британија, повикувајќи ја …

Кејт Пери веќе ги прегрна Илуминатите и Новиот светски поредок Прочитај повеќе »

Путин: Се смешкам затоа што „Новиот светски поредок“ е завршен!

Путин и Трамп и соопштија на челниците на Г-20 во лице: „Новиот светски поред заврши!“ Во американскиот претседател, Путин пронајде сојузник за уништување на Новиот …

Путин: Се смешкам затоа што „Новиот светски поредок“ е завршен! Прочитај повеќе »

Домазет Лошо: Масакрот во Барселона е дел од планот за создавање нов светски поредок

„Гледате дека само пред неколку дена имавме обид за силување во Загреб. Дали Владата се огласи по тој чин? Не, затоа што Пленковиќ не сака …

Домазет Лошо: Масакрот во Барселона е дел од планот за создавање нов светски поредок Прочитај повеќе »

Новиот светски поредок ќе се обиде да го убие Доналд Трамп

ТВ-водителот на руската државна телевизија, кој го постави самиот Путин, тврди дека новиот светски поредок планира да го убие Доналд Трамп поради неговата желба да …

Новиот светски поредок ќе се обиде да го убие Доналд Трамп Прочитај повеќе »

Путин: Севернокорејската криза се води под лажното знаме на глобалистите за почеток на Трета светска војна, со која се сее страв

Владимир Путин предупреди дека севернокорејската нуклеарна криза, е оркестирана под „лажно знаме“ од страна на Новиот Светски Поредок, со цел отворање на голем глобален конфликт, …

Путин: Севернокорејската криза се води под лажното знаме на глобалистите за почеток на Трета светска војна, со која се сее страв Прочитај повеќе »

14 начини како да се заштитите себеси, семејството и пријателите од Новиот Светски Поредок

Послушноста кон Новиот светски поредок може да биде многу опасна. Доколку постапите според неговите внимателно осмислени илузии, може да изгубите се, дури и да се …

14 начини како да се заштитите себеси, семејството и пријателите од Новиот Светски Поредок Прочитај повеќе »

Светот ја занемари Хилари Клинтон и го поддржа Путин во намерата до го уништи Новиот Светски Поредок

За голема жал на Хилари Клинтон, рускиот претседател Владимир Путин, полета во орбитата со популарност, по појавата на листата на светски личности, која е направена …

Светот ја занемари Хилари Клинтон и го поддржа Путин во намерата до го уништи Новиот Светски Поредок Прочитај повеќе »

Scroll to Top