Принцезата Ана

Принцезата Ана му подари на Даниел Крег кралски орден за заслуги

Британски актер, Даниел Крег доби кралски орден за заслуги за неговиот придонес во филмот и театарот. „Принцезата Ана на Даниел Крег му го подари Орденот Свети …

Принцезата Ана му подари на Даниел Крег кралски орден за заслуги Прочитај повеќе »

Ги споила љубовта кон коњите, бившиот на кралицата Камила бил во врска со принцезата Ана

Бившиот на кралицата Камила, Ендру Паркер Боулс, бил во врска со принцезата Ана, пренесоа британските медиуми. Нивната љубовна приказна стана актуелна благодарение на серијата „Круна“, која …

Ги споила љубовта кон коњите, бившиот на кралицата Камила бил во врска со принцезата Ана Прочитај повеќе »

Експерти за говор на тело откриваат кој и е најомилен син на кралицата

По чекорите и потезите на кралицата Елизабета, можете да заклучите кои од нејзините четири деца, таа најмногу го сака, велат експертите по говор на тело. …

Експерти за говор на тело откриваат кој и е најомилен син на кралицата Прочитај повеќе »