Рецепт за шери домати во тегла

Состојки: 1,5 кг шери домати, малку свеж рузмарин, 4 чешниња лук, босилек, 1 лажичка шеќер, 1 лажичка сол, зрна бибер, мешавина од суви зачини по …

Рецепт за шери домати во тегла Прочитај повеќе »