систем

(Видео) Средношколци од Скопје направија систем за собирање на дождовница со која го наводнуваат школскиот двор

Ученици од средното стручно училиште „Владо Тасевски“ во Скопје, направија систем за собирање на дождовница со која потоа го наводнуваат школскиот двор. Нивната цел е …

(Видео) Средношколци од Скопје направија систем за собирање на дождовница со која го наводнуваат школскиот двор Прочитај повеќе »

(Видео) Израелците уништија руски ПВО-систем „панцир С1“

Израелските одбранбени сили (IDF) објавиле во четвртокот нова снимка на која се гледа уништување на сириските противвоздушните батерии на системот „панцир С1“. „IDF погоди десетина …

(Видео) Израелците уништија руски ПВО-систем „панцир С1“ Прочитај повеќе »

(видео) Откриен најголемиот подводен систем на пештери

Групата нуркачи открила две поврзани подводни пештери во источно Мексико, за кои се верува дека го сочинуваат најголемиот систем на поплавени пештери на светот. Ова …

(видео) Откриен најголемиот подводен систем на пештери Прочитај повеќе »

Првпат членка на НАТО купува моќен руски ракетен систем „С-400“

Договорот предизвика загриженост кај западните сили затоа што Турција е членка на НАТО, а рускиот систем на противоздушни проектили не може да се интегрира во …

Првпат членка на НАТО купува моќен руски ракетен систем „С-400“ Прочитај повеќе »

Забележан вонземјански објект кој не е од нашиот соларен систем

Првпат астрономите успеаја да забележат астероид што влегол во нашиот соларен систем. Врз основа на тоа што го забележала опсерваторијата ЕСО преку својот голем телескоп …

Забележан вонземјански објект кој не е од нашиот соларен систем Прочитај повеќе »

Вакцината против грип во подоцнежните години го ослабува имунитетот

Медицинска студија спроведена „Вехнер медикал центарот“ на Универзитетот Охајо стејт открива дека жените кои имаат примено вакцини против грип во подоцнежниот период имаат ослабен имунолошки …

Вакцината против грип во подоцнежните години го ослабува имунитетот Прочитај повеќе »

Во емисијата „Стапица“ на Ратко Мартиновиќ целосно беше разобличен банкарскиот систем

Со оглед на огромниот заговор што е преплетен за човештвото, а тој е толку банален што луѓето покрај здрави очи не можат да видат за …

Во емисијата „Стапица“ на Ратко Мартиновиќ целосно беше разобличен банкарскиот систем Прочитај повеќе »

Најбрзото вселенско летало, ја откри најскриената тајна на Сончевиот систем

„New  Horizons“ делумно користи нуклеарна енергија, а најпознат е по прекрасните слики на Плутон кој ги има испрати на Земјата во јули 2015 година. Американската …

Најбрзото вселенско летало, ја откри најскриената тајна на Сончевиот систем Прочитај повеќе »

Scroll to Top