српско

Сите полудеа по името на ќеркичката на Новак – Вистинско српско име

Новак Ѓоковиќ стана татко по втор пат, откако неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ роди ќерка. Заеднички одлучиле бебето да се вика Тара, а српските медиуми целосно …

Сите полудеа по името на ќеркичката на Новак – Вистинско српско име Прочитај повеќе »

Германски војник му дава цигара на српско дете – Ископана фотка стара од 1916 година

Една од најголемите мистерии во историјата на модерна Србија е прашањето што се случувало на територијата на кралството Србија за време на Првата светска воја. …

Германски војник му дава цигара на српско дете – Ископана фотка стара од 1916 година Прочитај повеќе »

Српско-руска експедиција на островот Хогланд реши случај од Втората светска војна

Соработката на Руското географско друштво и неодамна отворениот Српско-руски географски центар предвидува многубројни настани, но едно од најинтересните е секако размената на студенти и учество …

Српско-руска експедиција на островот Хогланд реши случај од Втората светска војна Прочитај повеќе »

Scroll to Top