Том Џонс

(Фото) Том Џонс на бастун одржа концерт во Калифорнија

Британскиот музичар Том Џонс во вторникот вечерта со бастум одржа концерт во Калифорнија. 82 годишниот пејач седеше на столица додека публиката се забавуваше на неговите …

(Фото) Том Џонс на бастун одржа концерт во Калифорнија Прочитај повеќе »

Стинг, Том Џонс, Кајли Миног, со концерт за 92 роденден на кралицата Елизабета

Кралицата Елизабета II ќе присуствува на специјалниот концерт на светските музички ѕвезди Том Џонс, Кајли Миног, Стинг, по повод нејзиниот 92 роденден. What a beautiful …

Стинг, Том Џонс, Кајли Миног, со концерт за 92 роденден на кралицата Елизабета Прочитај повеќе »