трамп

Трамп првпат стави заштитна маска во јавност

Американскиот претседател Доналд Трамп првпат во јавност носеше заштитна маска. Тој посети воена болница во предградието на Вашингтон за да ги запознае медицинските лица кои се …

Трамп првпат стави заштитна маска во јавност Прочитај повеќе »

(Фото) Ќерката на Трамп си фати момче од Нигерија

Тифани Трамп, најмалата ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп, веќе неколку месеци е во врска со богатиот наследник Мајкл Булос. Тој е роден и пораснал …

(Фото) Ќерката на Трамп си фати момче од Нигерија Прочитај повеќе »

Сторми Даниелс: Сексот со Трамп траеше две минути

Во интервју за модното списание „Вог“, поранешната љубовница на американскиот претседател, Сторми Даниелс, открива нови детали за врската со Донал Трамп. „Колку детали можам да …

Сторми Даниелс: Сексот со Трамп траеше две минути Прочитај повеќе »

Де Ниро му забрани на Трамп да јаде во неговите ресторани

Холивудскиот-глумец Роберт де Ниро е ко-сопственик на синџирот ресторани „Нобу“. Тој не е фан на американскиот Доналд Трамп и постојано јавно го критикува. „За Трамп …

Де Ниро му забрани на Трамп да јаде во неговите ресторани Прочитај повеќе »

Брижит Макрон ѝ се восхитува на Меланија Трамп

Минатиот месец Меланија и Доналд Трамп им беа домаќини на францускиот претседател Емануел Макрон и на неговата сопруга Брижит. Запрашана од новинарите на магазинот Le …

Брижит Макрон ѝ се восхитува на Меланија Трамп Прочитај повеќе »

Доналд Трамп не ѝ купи роденденски подарок на Меланија

Маланија Трамп вчера го прослави 48. роденден, ама од својот сопруг, претседателот на САД, Доналд Трамп, не доби подарок. Трамп се јавил во живо во …

Доналд Трамп не ѝ купи роденденски подарок на Меланија Прочитај повеќе »

Јасновидец предвидува, Третата светска војна ќе почне на 13 мај

Според јасновидецот Хорасио Вијегас, кој точно предвиде дека Доналд Трамп ќе ја нападне Сирија, Третата светска војна ќе започне на 13 мај оваа година, пишува …

Јасновидец предвидува, Третата светска војна ќе почне на 13 мај Прочитај повеќе »

(Видео) Трамп ќе се вози во „кадилак“ од 16 милиони долари

Претседателот на Америка, Доналд Трамп, наскоро ќе се вози во нова блиндирана лимузина која чини 16 милиони долари. Прототип на овој специјално направен „кадилак“ е …

(Видео) Трамп ќе се вози во „кадилак“ од 16 милиони долари Прочитај повеќе »

Трамп рекол Македонија нема да влезе во НАТО под сегашното име

Според бугарскиот портал „Епицентар“, Вашингтон нема да дозволи Македонија да влезе во НАТО со сегашното име на земјата. Порталот пишува дека оваа изјава американскиот претседател …

Трамп рекол Македонија нема да влезе во НАТО под сегашното име Прочитај повеќе »

Трамп бара порно актерката да му плати 20 милиони долари

Адвокатите на актуелниот претседател на САД, Доналд Трамп, поднесоа тужба против порно ѕвездата Сторми Даниелс поради прекршување на договорот од 2016 година и бараат обештетување …

Трамп бара порно актерката да му плати 20 милиони долари Прочитај повеќе »

Агенти на САД и Кина се степаа околу „куферот на апокалипсата“

Американските и кинеските официјални лица буквално се степале за време на посетата на Доналд Трамп во Кина околу „куферот на апокалипса“ во кој се наоѓале …

Агенти на САД и Кина се степаа околу „куферот на апокалипсата“ Прочитај повеќе »

Џиновски Доналд Трамп го испалува Ким Џонг-ун од ракета

Иако тема на овогодишниот традиционален карневал во Ница е „Кралот на вселената“, на кого е посветена и централната фигура, во прв план сепак избија светските …

Џиновски Доналд Трамп го испалува Ким Џонг-ун од ракета Прочитај повеќе »

Плејбој зајчица призна дека имала секс со Трамп додека Меланија била трудна

Карен Макдугал (46), поранешната Плејбој зајчица, која тврди дека во текот на 2006 година, била 10 месеци во врска со Доналд Трамп, откри нови детали …

Плејбој зајчица призна дека имала секс со Трамп додека Меланија била трудна Прочитај повеќе »

Момче тврди дека патува низ времето и дека се вратил од 2030 година

Мистериозно момче по име Ноа минало низ детектор на лаги тврдејќи дека се вратил од иднината, поточно од 2030 година. „Патникот низ време“ на полиграфското …

Момче тврди дека патува низ времето и дека се вратил од 2030 година Прочитај повеќе »

На улиците дефилираа Путин и Ким Џонг-ун како ајкули, а Трамп седнат на ВЦ-школка

Во Португалија почна годишниот карневал, познат по политичката сатира, а на улиците низ градот Торес Ведрас можеа да се видат и фигури на ајкули со …

На улиците дефилираа Путин и Ким Џонг-ун како ајкули, а Трамп седнат на ВЦ-школка Прочитај повеќе »

Уште еден службеник од Белата куќа поднесе оставка, поради обвинение за злоставување

Уште еден службеник на Белата куќа ја напишти администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп по обвинувањата за злоставување. Портпаролката на Белата куќа Раџ Шах, потврди …

Уште еден службеник од Белата куќа поднесе оставка, поради обвинение за злоставување Прочитај повеќе »

Трамп излажал за тоа колку платил за вереничкиот прстен за Меланија

Американскиот претседател Доналд Трамп лажел кога кажал дека добил попуст од милион долари на вереничкиот прстен кој во 2005 година го купил за сопругата Меланија. …

Трамп излажал за тоа колку платил за вереничкиот прстен за Меланија Прочитај повеќе »

Кристи Бринкли: Трамп се обидуваше да ми се додворува додека беше во брак со Ивана

Манекенката Кристи Бринкли тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп се обидувал да ѝ се додворува додека бил во брак со Ивана. Бринкли опиша една ситуација …

Кристи Бринкли: Трамп се обидуваше да ми се додворува додека беше во брак со Ивана Прочитај повеќе »

Дензел Вашингтон го обелодени пеколниот план на Клинтонови

Изборната победа на Доналд Трамп ги спаси САД од воспоставување орвеловска полициска држава во рацете на демократите кои ќе ја искористеа авторитарната тактика на „постојано …

Дензел Вашингтон го обелодени пеколниот план на Клинтонови Прочитај повеќе »