трамп

Меланија го игнорира Трамп по неговата наводна афера

Меланија Трамп за време од една година се соочува со три афери кои го следат нејзиниот сопруг Доналд Трамп. Во јавноста се однесува во согласност …

Меланија го игнорира Трамп по неговата наводна афера Прочитај повеќе »

Балканскиот менталитет и инает на Меланија Трамп повторно излегоа на виделина

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа одржа говор за состојбата на нацијата. Привлече големо внимание со своето излагање, кое се однесуваше на надворешната, но и внатрешната …

Балканскиот менталитет и инает на Меланија Трамп повторно излегоа на виделина Прочитај повеќе »

Џими Кимел бараше од порноактерка да опише каков му е пенисот на Доналд Трамп

Порноактерката Стефани Клифорд, позната под името Сторми Даниелс, синоќа гостуваше во популарната емисија на Џими Кимел. Нејзиното гостување следеше само неколку часа откако Трамп го …

Џими Кимел бараше од порноактерка да опише каков му е пенисот на Доналд Трамп Прочитај повеќе »

Меланија проговори за аферата на Трамп со порноактерката

Меланија Трамп одлучи да го прекине молкот и да стави точка на приказните за својот брак и наводното неверство на нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд …

Меланија проговори за аферата на Трамп со порноактерката Прочитај повеќе »

Хилари Клинтон читаше делови од контроверзната книга за Доналд Трамп, „Оган и бес“

Поранешната кандидатка на демократите за претседател на изборите во САД во 2016 година, Хилари Клинтон, се појави на доделувањето на наградите „Греми“ во Њујорк во …

Хилари Клинтон читаше делови од контроверзната книга за Доналд Трамп, „Оган и бес“ Прочитај повеќе »

Екс-љубовницата на Доналд Трамп прошета низ црвениот тепих во Лас Вегас

Синоќа во Лас Вегас беше одржана церемонијата на доделувањето на АVN наградите (оскари за порно актерите), на кој присуствуваше и Стефани Клифорд, позната како Сторми …

Екс-љубовницата на Доналд Трамп прошета низ црвениот тепих во Лас Вегас Прочитај повеќе »

Доналд Трамп се посрамоти пред нацијата сакајќи да покаже колку е работлив

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, посакал да му покаже на светот дека работи и покрај делумната блокада на владата. Поради тоа, тој повикал …

Доналд Трамп се посрамоти пред нацијата сакајќи да покаже колку е работлив Прочитај повеќе »

Љубовницата на Трамп изведе стриптиз

Наводната љубовница на претседателот на САД, Доналд Трамп, Сторми Даниелс, ја почна својата турнеја „Да ја запалиме повторно Америка“. Таа својот прв стриптиз го имаше …

Љубовницата на Трамп изведе стриптиз Прочитај повеќе »

Американците повеќе ја сакаат Меланија од Трамп

Според истражувањето што го направи американската телевизиска куќа Си-ен-ен, првата дама на САД, Меланија Трамп, е попопуларна од својот американски сопруг, претседателот Доналд Трамп. 47% …

Американците повеќе ја сакаат Меланија од Трамп Прочитај повеќе »

(видео) Најбизарниот бакнеж на Трамп со ќерката Иванка

Претседателот на САД Доналд Трамп деновиве, додека беше во посета на Пенсилванија, беше уловен од страна на фоторепорерите како за момент ја бакнувал неговата ќерка …

(видео) Најбизарниот бакнеж на Трамп со ќерката Иванка Прочитај повеќе »

Сексот со Трамп беше како од учебниците

Неодамна се поајви веста дека американскиот претседател Доналд Трамп во 2006 година имал секс со порно-актерката Стефани Клифорд, која е позната под името Сторми Даниелс. …

Сексот со Трамп беше како од учебниците Прочитај повеќе »

Доналд Трамп: Лажните вести поврзани со руското мешање се мртви

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека тврдењата за вмешаноста на Русија во неговата кампања од страна на „лажните медиуми“  се мртви, додека неговиот поранешен …

Доналд Трамп: Лажните вести поврзани со руското мешање се мртви Прочитај повеќе »

(Видео) Трамп ја остави Меланија да накисне на дождот

Првиот човек на САД својата сопруга Меланија Трамп и синот Барон во текот на невремето ги остави на меѓународниот аеродром „Палм Бич“ на Флорида кога …

(Видео) Трамп ја остави Меланија да накисне на дождот Прочитај повеќе »

Мајкл Вулф за мистериозните солзи на Меланија Трамп во изборната ноќ

Претставници на претседателот и првата дама на САД, Доналд и Меланија Трамп, ги демантираа наводите изнесени во новата книга на авторот Мајкл Вулф, „Оган и …

Мајкл Вулф за мистериозните солзи на Меланија Трамп во изборната ноќ Прочитај повеќе »

Трамп ја нападна Кина – фатени на дело, продаваат нафта на Пјонгјанг

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека бил многу разочаран поради тоа што Кина ѝ продава нафта на Северна Кореја предупредувајќи дека таквите потези би го …

Трамп ја нападна Кина – фатени на дело, продаваат нафта на Пјонгјанг Прочитај повеќе »

Татко ѝ на Меланија Трамп тајно ја крстил во црква

Првата дама на САД, Меланија Трамп, пораснала во местото Севница во Словенија. Државата ја напуштила кога имала 18 години. Подоцна поради кариерата на модел, се …

Татко ѝ на Меланија Трамп тајно ја крстил во црква Прочитај повеќе »

(видео) Трамп и Меланија го прославуваат Божиќ

Американскиот претседател Доналд Трамп празниците ги поминува во својата вила Мар-а-Лаго на Флорида. Како што наведува „АП“ агенцијата, за време на семејниот собир на американскиот …

(видео) Трамп и Меланија го прославуваат Божиќ Прочитај повеќе »

Лажните вести не влијаеле на исходот на претседателските избори во Америка

Иако изгледа иронично, сепак најчесто лажните вести биле токму тие од кои Хилари Клинтон имала корист. Лажните вести често се наведуваа како причина за губењето …

Лажните вести не влијаеле на исходот на претседателските избори во Америка Прочитај повеќе »

Америка и Трамп бесни на одлуката на Венецуела да создаде сопствена валута

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро најави во неделата дека земјата ќе воведе сопствена криптовалута, под името „петро“, која ќе биде потпомогната од огромните резерви на природни …

Америка и Трамп бесни на одлуката на Венецуела да создаде сопствена валута Прочитај повеќе »

(Видео) Трамп и Меланија ја осветлија новогодишната елка

Американскиот претседател Доналд Трамп го вклучи осветлувањето на новогодишната елка и ѝ посака на нацијата среќен Божиќ и Нова година и незаборавни празници. Трамп и …

(Видео) Трамп и Меланија ја осветлија новогодишната елка Прочитај повеќе »