U2

(Видео) Боно и „У2“ одржаа концерт во метро-станица во Киев

Во метро станица во Киев, фронменот на легендарниот бенд U2 одржа мини концерт пред присутната публика. „Angel of Harlem“,„With or Without Your“ и многу други …

(Видео) Боно и „У2“ одржаа концерт во метро-станица во Киев Прочитај повеќе »

(Видео) Боно остана без глас, па U2 мораа да го откажат концертот

Ирската музичка група U2 по само неколку песни, мораше да го прекине синоќешниот концерт во Берлин затоа што нејзиниот пејач Боно остана без глас. Илјадниците …

(Видео) Боно остана без глас, па U2 мораа да го откажат концертот Прочитај повеќе »

Scroll to Top