занимливости

Десет навики на најуспешните луѓе во светот, на една од нив Опра особено се придржува

Познатиот актер Двејн Рок Џонсон еднаш на Твитер напиша: „Успехот не е секогаш поврзан со „големината“. Се работи за постојаност. Напорната работа носи успех. Славата …

Десет навики на најуспешните луѓе во светот, на една од нив Опра особено се придржува Прочитај повеќе »

(Видео) Досега невидено: на 100 години направи чудо, сите зборуваат за неговиот скок во вода

За него годините се навистина само бројка. Стогодишниот Таги Аскари направи невидена работа и на натпревар скокна во вода. Сепак, тој беше „само“ специјален гостин, …

(Видео) Досега невидено: на 100 години направи чудо, сите зборуваат за неговиот скок во вода Прочитај повеќе »

Scroll to Top