Американски брачен пар скрил тајни од нуклеарна подморница во сендвич и сакал да ги продаде на странска држава

Нуклеарниот инжнер на американската морнарица Џонатан Тоби (42) и неговата сопруга Дајана (45) се уапсени во саботата во Западна Вирџинија, поради обид за продажба на …

Американски брачен пар скрил тајни од нуклеарна подморница во сендвич и сакал да ги продаде на странска држава Прочитај повеќе »