здрави навики

Диетата на Опра Винфри со која ослабе 20 килограми

Познатата американска водителка Опра Винфри (68) во текот на својата долга кариера беше под будното око на јавноста и често истакнуваше дека секогаш имала проблеми …

Диетата на Опра Винфри со која ослабе 20 килограми Прочитај повеќе »

Остриги против мамурлак, препорака на француски експерти за здрава храна

Во Франција остригите се консумираат за време на празниците, а во земја позната по виното добро е и против мамурлак, објавија медиумите, кога како и …

Остриги против мамурлак, препорака на француски експерти за здрава храна Прочитај повеќе »

Газирани и зашеќерени пијалоци го забрзуваат стареењето

Луѓето постојано трагаат по еликсирот за долговечност, здрав живот и младешки изглед. И покрај тоа што кремите против стареење и други трикови можат да помогнат, …

Газирани и зашеќерени пијалоци го забрзуваат стареењето Прочитај повеќе »

Три чаши кафе штитат од кардиоваскуларни болести

Пиењето две до три шолји кафе дневно може да биде поврзано со подолг животен век, сугерира едно ново истражување. Во споредба со оние кои избегнуваат …

Три чаши кафе штитат од кардиоваскуларни болести Прочитај повеќе »

Најпребарувани рецепти за 2022 година

Гугл традиционално објавува годишна статистика која го прикажува трендот на најгугланите термини во светот во неколку категории. На прво место меѓу светските трендови кои се …

Најпребарувани рецепти за 2022 година Прочитај повеќе »