здравко

Здравко Чолиќ ги изненади девојките за Денот на вљубените

Една од најголемите балкански ѕвезди Здравко Чолиќ ги израдува своите обожавателки со новиот спот за песната „Куќа полна со народ“, кој е објавен денеска на …

Здравко Чолиќ ги изненади девојките за Денот на вљубените Прочитај повеќе »

Здравко Чолиќ никогаш не се слика со ќерките за насловна

Иако неговата кариера трае повеќе од четири децении, популарниот Чола со семејството никогаш не се нашол на ниту една насловна страна на некој магазин. Најголемата …

Здравко Чолиќ никогаш не се слика со ќерките за насловна Прочитај повеќе »

Scroll to Top