златен глобус

Том Круз ги врати добиените „Златни глобуси“ во знак на протест

Холивудскиот актер Том Круз, ги врати трите освоени статуетки на „Златен Глобус“ кои ги освои за „Роден на 4 јули“, „Џери Мегваер“ и „Магнолија“. На …

Том Круз ги врати добиените „Златни глобуси“ во знак на протест Прочитај повеќе »

(Фото) По 37 години жена повторно освои „Златен глобус“

Режисерката од Кина, Клои Жао, по 37 години е првата жена која освои статуетка „Златен глобус“, за режија. Таа е првата жена од азиско потекло …

(Фото) По 37 години жена повторно освои „Златен глобус“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top