Почина хрватската фудбалска легенда Златко (Цицо) Крањчар

Златко (Цицо) Крањчар, легендарниот хрватски фудбалер и тренер, почина на 65 години. Крањчар починал по кратка и тешка болест во болницата во Загреб, пренесуваат хрватските …

Почина хрватската фудбалска легенда Златко (Цицо) Крањчар Прочитај повеќе »