Принцот Хари ќе се венча на денот кога во кралското семејство се случило страшно злосторство

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Маркл ќе се венчаат на 19 мај 2018 година, сабота, објавија од палатата Кенсингтон. Интересен е фактот што …

Принцот Хари ќе се венча на денот кога во кралското семејство се случило страшно злосторство Прочитај повеќе »