Рецепт за ајвар на романски начин

Состојки: 4 средни модри патлиџани (околу 2 кг), 8 средни црвени пиперки (1 кг), 2 средни главици кромид, 500 мл сос од домати, 220 мл …

Рецепт за ајвар на романски начин Прочитај повеќе »