Дарио Ивановски е позитивен на ковид, ќе го пропушти ЕП

By

Најдобриот македoнски атлетичар, Дарио Ивановски, нема да настапи на престојното Европско првенство во сала поради тоа што е позитивен на Ковид-19.

Европското првенсто кое ќе се одржи во Торино наредната недела од 5 до 7 март.

Ивановски кој ја освои балканската титула на 3000 метри на шампионатот во Истанбул, требаше оваа недела да настапи на европскиот шампионат во Торун, Полска.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime gogoanime twitter: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 31 (https://gogoanime.be/m/Qk9W/ep-31)

AnimeHeaven animeheaven dragon ball super: Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/JdAo/ep-2)