Почина Алисон Ширмор, продуцентот на „Војна на Ѕвездите“

By

На 54 години почина Алисон Ширмор, една од најпознатите продуценти на Холивуд.

Алисон Ширмор ги продуцираше филмовите како што се “Војна на Ѕвездите”, “Игри на гладта”, “Пепелашка”.

Според информациите кои ги пишува „Variety“, Алисон починала во медицински центар во Лос Анџелес, по компликации предизвикани од рак на белите дробови.

Ќе ви се допадне

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 24.9 – Digression: Hinata Sakaguchi Episode Full at website https://animeplanet.cc food wars anime planet

Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 44 at ANIMEFLIX animeflix ponyo