Прелиена пита со месо полна со сочен фил

Состојки:

2 големи главици кромид
2 мали китки млад кромид
500 гр мелено месо
2 рендан компир
бибер, суви зачини, сол и масло
500 гр тенки кори
малку сол
3 јајца
200 мл јогурт
100 мл кисела вода (може да користите и млеко како замена)

Подготовка:

Scroll to Top