Сестрата на малиот Кевин од „Сам дома“, сеуште плива во водите на актерството

By

Цели 27 години поминаа откако излезе филмот „Сам дома“, кој денеска веќе е вистински класик, а новогодишните празници се незамисливи без малиот Кевин и неговата блесава сестра Лина.

dobivaj vesti na viber

Ѕвездата од филмот „Сам дома“, Меколи Калкин, често се провлекува по медиумите, поради бурниот живот кој го води, но за неговата сестра во филмот, малку е познато.

Малата Лина ја глумеше Анџела Геталс и тоа кога имала само 13 години.

 

Денес има 40 години, и веќе 12 години е во брак со актерот Расел Содерм, со кого има и ќеркичка.

Иако глумела само во првиот дел од хит комедијата, и сега е веќе филмска класика „Сам дома“, Анџела остана во актерксите води, и тоа глумеше во филмот „Џери Мегвајер“ со Том Круз.

Но, подоцна се повлече и за последните седум години сними само еден филм, додека во театарот е уште активна.

Ќе ви се допадне