Синот на Ким Кардашијан и Кање Вест итно префрлен во болница

By

Синот на светски познатата двојка Ким Кардашијан и Кање Вест минатиот четврток е примен во болница.

dobivaj vesti na viber

Како што пишуваат светските медиуми, малиот Сејнт  мина три дена во болницата во Лос Анџелес поради силно воспаление на белите дробови.

„Ким и Кање не се одвојуваа од момчето, и цело време беа со него во болницата“, пишува ТМЗ.

„Кање и јас дежуравме на смени затоа што дома нè чекаше ќеркичката. Од грижа воопшто не спиев. Ноќта во раните часови тој повраќаше, а имаше и висока температура“, изјaви Ким.

Како што пренесуваат медиумите, сестричката Норт му испраќала играчки на своето братче Сејнт во болницата.

Момчето во саботата било пуштено на домашно лекување.

 

 

Ќе ви се допадне