Вин Дизел е најплатениот актер на светот

By

Кога станува збор за холивудските ѕвезди, она што ги интересира сите на крајот на годината, е кој заработил најмногу пари. Прочуениот магазин „Форбс“, е познат по објавувањето на оваа листа, а на најновата се најде и славниот актер Вин Дизел.

Вин Дизел бил најисплатив актер на светот. Филмовите во кои тој играл, оствариле најголема заработка, а низ кино благајните низ светот, искеширал дури 1,6 милијарди долари, па така го тргна од тронот неговито колега Двејн Џонсон.

Џонсон сега е на второто место, додека на третото место е Гал Гадот чие остварување вкупно и донела 1,4 милијарди долари.
Понатам на листата е Ема Вотсон, Џони Деп, Џејзи Ридли, Том Холанд, Крис Прат, Крис Хемсврт и Џон Бојег.

Ќе ви се допадне