Теа: Не сакам да страдам од его и суета

By

Поп-пејачката Теа Трајковска минатата недела го промовираше својот прв албум, насловен „Која сум јас“. Таа пет години работеше на десетте песни што се објавени на албумот. Вели дека е задоволна од сработеното и во интервју за „Репортер“ призна дека е храброст да се издаде албум во време кога од музика не се живее.

dobivaj vesti na viber

„Благодарна сум им на моите родители што во ниеден момент не се обидоа да ме предомислат кога им кажав дека сакам да бидам пејачка. Тие ми се најголемите критичари, но и најголемата поддршка. Албумот е биографски, а на голем дел од песните работев јас самата заедно со Лазар Цветкоски. Сакам сè да е совршено, па затоа прифаќам сугестии. Не сакам да страдам од его и суета и ако Лазе има подобра идеја од мене, не ја одбивам“, раскажа Теа.

За албумот, за првата песна што во трето одделение ја напишала самата за „Златно славејче“, за тоа дали е тешка како соработник и што мисли за медиумите кои повеќе пишуваат за нејзиниот стил на облекување отколку за музиката, погледнете го видеото.

Андријана Јовановска

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

ani watch me Attack on Titan

So I'm a Spider, So What?

Attack on Titan Season 3

anime website How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

tải go88