Чарлс ја убил принцезата Дајана, потребна е нова истрага

By

Познатиот британски адвокат тврди дека смртта на Дајана не е случајна и повикува на нова истрага за сообраќајната несреќа во Париз од пред 20 години која имаше фатални последици за британската принцеза.

Адвокатот Михаел Менсфилд, кој претходно го застапуваше Мохамед ал-Фаед, во новиот американски документарен филм тврди дека принцот Чарлс бил еднакво вмешан во убиството на Дајана.

Менсфилд стана сомнителен затоа што полицијата не реагирала на пораката на принцезата Дајана во која напишала дека принцот Чарлс планирал да ја убие во сообраќајна несреќа, само неколку месеци пред таа да загине.

Со пораката „Јас ќе завршам на дното на карпата, тоа е крајот“ таа сакала да покаже кој ќе биде одговорен за нејзината смрт.

Мансфилд, адвокатот што го претставувал сопственикот на синџирот стоковни куќи „Хародс“, Мохамед ал-Фаед, своите тврдења ги откри во најновиот американски документарен филм кој ги оживеа мноштвото теории на заговор, напишал британски „Сан“.

Што се однесува до причините зошто кралското семејство сакало да ја убие Дајана, адвокатот тврди дека причината била што принцезата носела дете на Доди ал-Фаед.

 

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

My Hero Academia Season 4 Episode 20

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 18

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

sites to watch anime Pokémon Journeys: The Series

anime heaven au AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 (Dub)