Ескобар скрил милијарди долари и го убил секој што знаел за тајната локација

Во бајките за мали деца богатството обично се закопувало на некој пуст остров. Но, во Калифорнија закопани биле повеќе пари и злато отколку што некој би можел да замисли, пренесува „Мирор“.

dobivaj vesti na viber

Прочуениот наркобос Пабло Ескобар скрил милиони, можеби дури и милијарди од своето богатство во Колумбија, пред војниците да го убијат во декември во 1993 година.

Но, она што сите ги мачи е фактот што нема мапа што води до неговото богатство.

Ескобар убил повеќе луѓе кои му помогнале да ги скрие своите пари за целата приказна да остане тајна. Повеќето од парите никогаш не се пронајдени.

Сега двата поранешни агента на ЦИА тргнаа во мисија да ги пронајдат исчезнатите милиони на Ескобар.

Scroll to Top