(Фото) Ердоган избегнал атентат на митинг во Турција

By

Турскиот претседател Таип Ердоган избегнал атентат на митинг во Турција, пренесоа тамошните медиуми. Надлежните пронашле бомба која била закачена под автомобилот на полицаец кој бил задолжен да го заштити во градот Сирт на југоистокот од Турција.

Бомбата била пронајдена само неколку моменти пред почетокот на митингот, пренесоа турските медиуми. Бомбата ја забележал пријател на полицаецот. Таа била тргната и деактивирана без никакви повреди на полицајците, соопштија надлежните служби.

Истражителите и понатаму бараат траги за да утврдат кој би можел да ја постави. Полицаецот под чие возило се нашла бомбата бил припадник на турската полиција за борба против нередите во провинцијата Мардин.

 

 

Ќе ви се допадне

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 152

free anime online The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

online anime Josee, the Tiger and the Fish

watch anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

dubbed anime Attack on Titan (Dub)