(Фото) Ловец на НЛО тврди дека поседува череп од вонземјанин

By

Кинескиот писател на научна фантастика и аматерски ловец на НЛО, Ли Jинмин, тврди дека пронашол остатоци од череп од вонземјанин. Своето откритие Ли го претставил на семинар во Пекинг, пишува британскиот весник „Сан“. Черепот е во кафеава боја и со пречник од 16-ина сантиметри и има два слоја.

dobivaj vesti na viber

Ли черепот го добил од уличен продавач во кинеската провинција Монголија, а претходно го поседувал приватен колекционер.

Продавачот забележал илустрација на вонземјанин во еден од романите на Ли, кој многу личел со черепот што тој го имал. По 4 месеци испитување, Ли вели дека черепот е со вонземско потекло, но дека сепак не направил ДНК-тест за да може да го докаже тоа. ДНК-анализата, вели, би го чинела околу 12,6 илјади евра.

Иако многумина го исмеваат на социјалните мрежи, тој е убеден дека се работи за вонземјанин. Но, има и такви што велат дека ова е доказ дека вонземјаните некогаш живееле на Земјата.

Ќе ви се допадне