Гувернерот на Њујорк си поднесе оставка, откако истрагата покажа дека сексуално злоупотребувал неколку жени

By

Ендрју Куомо, гувернер на американската сојузна држава Њујорк, си поднесе оставка од функцијата откога истрагата покажа дека сексуално злоупотребувал повеќе жени.

Тој беше обвинет од неколку жени, од кои 11 бил многу млади дека без согласност ги прегрнувал, допирал, бакнувал и им давал несоодветни коментари, пренесува Си-ен-ен.

Куомо ги отфрли сите обвиненија и призна дека можеби се однесувал на начин што направил некои луѓе да се чувствуваат непријатно, но рече дека тоа не го направил намерно и се извини.

Подоцна додаде дека неговите постапки не треба да се класифицираат како сексуално вознемирување.

Ќе ви се допадне

Website https://animeflix.nl: Watch Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King animeflix Episode Full dubbed anime

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://wcostream.cc: Watch Love Live! Nijigasaki Gakuen School Idol Doukoukai wcostream Episode 13 mickey and the roadster racers wcostream

AnimeFLV: Wanna Be the Strongest in the World (Dub) anime episode 12 online free at https://animeflv.uk animes online

Effecthub: http://www.effecthub.com/user/1946871

Hdvietnam: http://www.hdvietnam.com/members/animefreakws.2039623/