Кајли Миног е вмешана во сатанска теорија на заговор, тврдат фановите: илуминатите имаат нова кукла-играчка

Кајли Миног е вмешана во бизарна и неоснована сатанска теорија на заговор, пишуваат светските медиуми.

Австралиската поп-ѕвезда, која моментално е среде големо враќање во музиката со нејзиниот нов сингл „Padam Padam“, е обвинета за вметнување сатанистички пораки во нејзините музички спотови и уметност на албуми.

Божји богобојазливи теоретичари на заговор истакнаа дека на насловната страница на претстојниот албум на 55-годишниот „Тензија“ има поза на Илуминатите.

Илуминатите се група за која теоретичарите на заговор тврдат дека ги контролира светските работи и економијата, а нејзините членови доаѓаат од светот на политиката, бизнисот и забавата.

На насловната слика на „Тензија“, Кајли ја држи едната рака над окото, за што теоретичарите на заговор веруваат дека се однесува на „окото што гледа сѐ“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie Minogue (@kylieminogue)

„Не знам кој ви рекол да позирате вака, но тоа е симбол на сатанизмот“, „Гестот со раката претставува 666, а покривањето на едното око е добро познат сатански гест. Сигурно сте го знаеле тоа“, „Навистина сатанската Кајли“, „Значи, илуминатите имаат нова кукла-играчка, а таа е поп принцеза“, се дел од коментарите.

Кајли е далеку од првата славна личност која е обвинета дека е дел од Илуминатите.

Во 2018 година, Елизабет Харли, Бој Џорџ, Роберт Дауни и поранешниот американски претседател Џорџ В. Буш беа обвинети дека биле дел од сатанистички андерграунд клуб.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie Minogue (@kylieminogue)

Scroll to Top