Капиталистички заговор – Вистината за масонско-илуминатската елита

By

Капиталистичкиот заговор е документарен филм од 1973 година на Едвард Грифин за масонско-илуминатската елита која ги контролира производството на пари, светскиот монетарен систем, светската влада и корпорација, војската, медиумите, образовниот систем.

dobivaj vesti na viber

Сака да го контролира целиот свет со цел создавање светска влада, односно нов светски поредок.

„Принципот на заговор има доминантна улога во целокупната човечка историја. И покрај очигледните траги на дејствување, заговорот е вчудовидувачки за голем број луѓе, кои со потсмев гледаат на можноста и денеска да постојат заговори.

Ќе ви се допадне

go88 quốc tế

sunwin download game đánh bài sunwin sunwin kubet