Милијардерот и основач на „Pay-Pal“ – „Јас сакам да ја цицам крвта на младите луѓе“

By

Питер Тиел, милијардерот и основач на Pay-Pal, смета дека луѓето се измамени од страна на „идејата за неизбежна смрт“, и истиот тој го финансираше „starup“ на проектот посветен на долговечноста.

dobivaj vesti na viber

48 годишнио Питер, дури почна да истражува со вознемирувачки техники – инфузија на крвта кај младите луѓе.

Во интервјуто за Inc.com, тој изјави дека таквата пракса – позната како парабиоза – е најблиска до модерната наука во создавањето на процесот против стареењето.

„Парабиоза“, значи биолошко спојување на две личности, па во неговиот случај, тоа подразбира да тој да ја испие крвта на 18 годишно момче.

48 годишниот милијардер „троши“ 40.000 долари за инфузија на крв на 18 годишно момче, според извештаите.

Ако сте го гледале филмот „Mad Max“: Негативците во истиот користат ист систем на инфузија, за да се одржуваат здрави, а во филмот беше украдена драгоцена крв од јунакот. Дали сте замислиле вакво нешто да дојде толку блиску до вас и вашиот свет.

Логичната крајна точка на неговата дистопијска визија, би можела да биде во светот во кој богатите, кои сакаат да живеат засекогаш, е успешен со пиењето на крвта на сиромашните, кој ќе умрат во нормална доба.

Тој дури неодамна почна да биде опседнат со пркосење на смртта и подолг животен век.

Тој вложил големи средства за „starup“ проектот, во кој експериментира со начинот на кој би се спречило телесното пропаѓање и смртта.

„Јас сум во потрага по парабиозни работи“, изјави Тиел „низ експериментите во кои младешката крв ја вбризгува во стари глувци, експеримент кој докажал дека има масовно влијание на подмладувањето… Мислам дека има многу работи кои би биле необично неодоволно неистражени“.

Експериментите со парабиозните работи започнаа во 1950 година, преку сецирање на стаорци. Во последно време, некои компании им се протнува и да истражат на човек.

Извештаите говорат дека американските студии во тоа подрачје во моментов заостануваат со испитувањата во Кина и Кореја. Но тоа е само пропаганда. Американците се први во се, што се однесува до тие работи.

 

Ќе ви се допадне

nohu go88

sunwin stevia international sunwin asia Sunwin – Ông Hoàng đổi thưởng, đẳng cấp game bài đại gia