Мистерија на кралското семејство – Зошто Кејт Мидлтон не смее да дава автограми?

Кејт Мидлтон предизвикува внимание каде и да се појави.

dobivaj vesti na viber

Луѓето кои ќе ѝ се доближат не смеат да се обидат да добијат ниту мал знак на внимание, Постои можност да направат селфи со војводтката од Кембриџ. Кој ќе посака да се ракува, а за тоа му се укаже можност, ќе има шанси. Но, тој што размислува да побара автограм, може да заборави на тоа.

Причина за тоа е безбедноста. Кејт и другите членови на кралското семејства мораат да ги следат строгите кралски протоколи и не смеат да делат автограми поради опасност од нивното фалсификување.

Освен тоа, при обидот за продажба, кралскиот потпис може да достигне голем паричен износ. На пример, една божиќна честитка со потпис на кралицата Елизабета во моментов се продава на Ибеј за 1200 фунти, пишува Dnevno.rs.

Исклучок од ова направил принцот Чарлс кога дал автограм за синот на брачната двојка Том и Мег Хенди, чија куќа била целосно уништена во поплавите во Корнвол во 2010 година,

Потписите на членовите на кралското семејство единствено можат да го пронајдат во книгите во кои се потпишуваат при државните посети.

 

Scroll to Top