НАСА објави уште едно сомнително видео од Месечината

By

Обрнете внимание на правта што се крева, поточно на брзината со која таа паѓа на површината.

dobivaj vesti na viber

Паѓањето на честичките треба да е 6 пати побавно отколку на Земјата, а ова не личи ни блиску до тоа.

Облак од помали честички би требало да стои во просторот барем 1 минута.

Ако мене ме прашувате, работата е многу едноставна и очигледна. И Месечината е рамна плоча како и Земјата.

Доколку ја пропуштивте претходната дискусија, кликнете овде:

 

Ќе ви се допадне

go88 hd

https://sunwin.gg/