НАТО повикува на војна?! – По непромислениот одговор на Ким, се очекува глобален одговор

By
Северна Кореја лансира балистичка ракета источно од својата престолнина Пјонгјанг, наведуваат медиумските извештаи.НАТО го повика светот да реагира на повторното тестирање на балистичките ракети што ги лансира Северна Кореја, јавува AFP.

Како што наведува агенцијата, НАТО повика на глобален одговор по повод непромисленото лансирање на ракетата на Северна Кореја.

Јапонија изјави дека проектилот веројатно минал на нејзина територија и ги предупреди жителите да се засолнат, пренесуваат локалните медиуми.

Јужна Кореја и САД ги анализираа деталите за пријавеното лансирање, известува новинската агенција „Јонхап“.

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Dragon Ball Super

anime websites The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

AnimeFreak Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

anime stream AnimeFreak Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation