НАТО повикува на војна?! – По непромислениот одговор на Ким, се очекува глобален одговор

By
Северна Кореја лансира балистичка ракета источно од својата престолнина Пјонгјанг, наведуваат медиумските извештаи.НАТО го повика светот да реагира на повторното тестирање на балистичките ракети што ги лансира Северна Кореја, јавува AFP.

dobivaj vesti na viber

Како што наведува агенцијата, НАТО повика на глобален одговор по повод непромисленото лансирање на ракетата на Северна Кореја.

Јапонија изјави дека проектилот веројатно минал на нејзина територија и ги предупреди жителите да се засолнат, пренесуваат локалните медиуми.

Јужна Кореја и САД ги анализираа деталите за пријавеното лансирање, известува новинската агенција „Јонхап“.

Ќе ви се допадне

cổng game go88 không đăng nhập được go88 go88 ơ mỹ

sunwin healthcare private limited hack sunwin sunwin enterprises