Ноле може да остане без пари и гаќи, антиваксерите со право може да тврдат дека ова е глобален гуштерско-кенгурски заговор

By

Најголемата и најбизарната мигрантска криза во историјата конечно заврши. Новак Ѓоковиќ, дехидриран и видно исцрпен од малтретирање на тешката австралиска граница, се врати во Србија, вели водителот Зоран Шпрајц во својата информативна емисија „Директ“ на хрватската РТЛ.

dobivaj vesti na viber

„Ноле остана без виза, а можно е да остане без пари, но и без гаќи. Затоа што пристигнува веста дека нема да може да игра ниту на Ролан Гарос бидејќи е невакциниран, а неговиот главен спонзор Лакост веќе најави дека ќе мора да разговара со него околу случувањата во Австралија“, вели Шпрајц.

Интересно е што првото заштитно лице на Лакост беше крокодилот Данди, кој потекнува од Австралија, па многумина се сомневаат дека станува збор за гуштерско-кенгурска коалиција.

„Единствено воздивнаа гостите во хотелот во кој изминативе денови престојуваше Новак Ѓоковиќ во Мелбурн, кои велат дека конечно не мора да слушаат ‘Ужичко оро’ дење и ноќе“, заклучува водителот.

Ќе ви се допадне

watch animes. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 6

stream anime online ANIMEFLIX My Hero Academia (Dub)

anime online Gintama

stream anime online ANIMEFLIX Naruto: Shippuden (Dub)

english anime High School DxD

tải go88